19. novembra 2021

Ste v dlhodobom strese? Zvoľnite tempo, vypnite hlavu a poriadne si oddýchnite

Od Mshop Admin

Dnešná doba je príliš uponáhľaná a my ľudia sa jej prispôsobujeme a žijeme príliš rýchlo. Akosi zabúdame spomaliť, stále sa len naháňame, žijeme v strese a pomaly ale isto už nepoznáme oddych. Toto všetko má za dôsledok, že zdravie mladých ľudí nie je také, aké by malo byť. Čoraz viac sa vyskytuje medzi mladými tetanický syndróm, čo je choroba, ktorá vzniká najčastejšie zo stresu. 

Prečo tetanický syndróm vzniká? 

Tetanický syndróm a lieky
Faktory vplývajúce na tetanický syndróm

Telo sa vie prispôsobovať skoro každej situácii, avšak ak je dlhodobo naň vyvíjaný neprirodzený tlak, nezdravý životný štýl, nepravidelná konzumácia jedla a vody, niekde sa to musí prejaviť, a prejavuje sa to v chorobnosti. Dlhodobý stres, veľké nervové vypätie má na telo človeka a jeho zdravie veľmi negatívne účinky a z dlhodobého stresu, nepravidelného a zlého stravovania sa vzniká aj tetanický syndróm, ktorý sa veľmi často vyskytuje medzi mladými ľuďmi. Ako sme už naznačili, tetanický syndróm vzniká najčastejšie z dôvodu nervozity a stresu. Jeho príznaky vás môžu prekvapiť, ale zároveň aj vystrašiť, pretože je často zamieňaný s príznakmi infarktu. Tetanický syndróm sa prejavuje zhoršeným dýchaním, malátnosťou, tlakom na hrudi, ale aj brnením a tŕpnutím prstov na rukách a nohách, prejavuje sa aj silnými a bolestivými kŕčmi. S tetániou sa dá bojovať a liečiť ju, určite ju nemôžete prehliadať a zanedbávať, pretože neliečený tetanický syndróm vie spôsobiť osobe veľké problémy. 

Ako bojovať s tetániou? 

Nad týmto ochorením sa dá vyhrať, ak nie úplne, viete ho aspoň potlačiť, a to tak že začnete žiť pokojnejší život. Nič na svete nie je dôležitejšie ako zdravie, preto treba spomaliť, vytvoriť si nadhľad, začať žiť zdravo, športovať, venovať sa svojim koníčkom a čo najviac minimalizovať stres a nervozitu. Ak začnete žiť vyrovnaný a spokojný život, neodzrkadlí sa to len na vašom zdravotnom stave, ale aj na vašich vzťahoch, či už s rodinou, partnerom či s vašimi blízkymi a iba takýmto spôsobom tetanický syndróm porazíte. Ak sa chcete o tomto ochorení dozvedieť viac, určite vám odporúčame obrátiť sa na internetové stránky spoločnosti  https://hippokrates.sk/