19. septembra 2020

Kvalitné kuracie mäso – uvarte si osvedčené i nové recepty

Od Mshop Admin

Milujete mäso? V tom prípade sa pravdepodobne na vašom tanieri objavuje dosť často. Všetkého veľa škodí, a tak je dobré, ak mäso jeme v rozumnom množstvo. Zároveň platí, že by sme si svoj jedálniček mali obohatiť rôznymi druhmi mäsa. Kým hovädzie mäso je plné železa, kuracie mäso je bohaté na bielkoviny a mnoho iných živín. A práve tomuto druhu mäsa sa budeme dnes venovať. Kuracina sa dá použiť v rôznych receptoch. Či už sa rozhodnete použiť kuracie mäso do tradičných receptov alebo modernejších, buďte si istý, že vám bude chutiť. 

Kuracie mäso patrí medzi tie najvýživnejšie

Kuracie mäso so zeleninovým šalátom
Príprava kuracieho mäsa na prírodno

Pokiaľ športujete alebo si o športovej výžive veľa čítate, pravdepodobne viete, že kuracina je neodmysliteľnou súčasťou jedálnička každého poctivého športovca. Iba máloktorá potravina totiž dokáže zabezpečiť pre telo toľko bielkovín, ako práve tento druh mäsa. Jeho ďalšou výhodou je to, že obsahuje veľmi málo tuku v porovnaní s bravčovým alebo hovädzím mäsom. Sú časti kuraciny, ktoré sú tučné viac, no pokiaľ siahnete po kuracích prsiach, môžete si byť istý, že ste urobili dobre. Kuracie mäso ďalej obsahuje rôzne výživné látky a vitamíny, ktoré by ste inak museli dopĺňať prostredníctvom výživových doplnkov. Doprajte si ho pokojne každý druhý deň a uvidíte, že na sebe zbadáte pozitívne výsledky. 

Recepty z kuracieho mäsa nikdy neomrzia

Dá sa povedať, že receptov z kuracieho mäsa je doslova neúrekom, a preto si môžete vybrať, čo vám vyhovuje najviac. Máte radšej tradičné osvedčené recepty? V tom prípade neváhajte uvariť kurací smotanový perkelt s domácimi haluškami či cestovinou. Medzi tradičné recepty patrí aj kurací vývar pripravovaný minimálne 3 hodiny s množstvom koreňovej zeleniny. Nezabudnite, že čím dlhšie vývar varíte, tým bude výživnejší. Pokiaľ v kuchyni radi experimentujete a staré recepty vás už trochu nudia, vyskúšajte niečo nové. Váš mlsný jazýček určite uspokoja domáce tortily plnené kuracím mäsom a zeleninou. Ak si strážite postavu, večer si doprajte už len ľahkú večeru. Šalát s grilovanou kuracinou a ľahkým dresingom bude to pravé orechové. Ako sami vidíte, kuracina je veľmi variabilná a je možné ju využiť v mnohých receptoch. Stačí sa už len rozhodnúť. O kvalitnom kuracom mäse sa viac dočítate na webovej stránke http://www.kurakralovske.sk