11. septembra 2020

Misky pre psov – ako sa v nich vyznať?

Od Mshop Admin

Rozhodli ste sa, že svojmu psíkovi doprajete luxus v podobe novej misky? Alebo ste si práve kúpili šteniatko a chcete mu vybrať vhodnú misku? V tom prípade ste na správnej adrese. Misky pre psov a ich výber je nesmierne dôležitý. Aj keď sa to nezdá, ich kvalita môže ovplyvňovať to, ako často pes žerie a koľko toho zje. Každé plemeno psa má inú hmotnosť, potrebuje iné zloženie stravy a je náchylnejšie na iné choroby. Podľa toho je potrebné prispôsobiť nielen samotnú kvalitu stravy, ale aj jej hmotnosť. Poďme sa teda spolu pozrieť, aké misky pre psov sú na trhu dostupné. 

Misky pre psov a materiál, z ktorého sú vyrobené

Misky pre psov pre malé psíky
Materiál na výrobu misiek pre psov

Možno vás napadlo, že najdôležitejším parametrom pri výbere misky pre psa je veľkosť. To je pravda. No rovnako dôležitý je aj materiál, z ktorého je vyrobená. Máte totiž hneď niekoľko možností. Najlacnejším a zároveň najmenej kvalitným riešením sú plastové misky pre psov. Majú tú nevýhodu, že sú veľmi ľahké a niektoré psíky, hlavne šteniatka, ich zvyknú brať ako hračku. Môže sa tak veľmi ľahko stať, že strava skončí rozhádzaná po zemi. Ďalšou možnosťou sú misky nerezové. Tie sú veľmi populárne najmä kvôli ich jednoduchej údržbe a odolnosti. Naspodku bývajú nalepené gumené body, vďaka ktorým sa miska počas jedenia nehýbe. Keramické misky pre psov sú takisto veľmi praktické. Využívajú sa najmä pri veľkých plemenách alebo pri hravých šteňatách. Navyše ju môžete mať pokojne aj vonku, pretože ju nezničí ani dážď, sneh či vietor. Toto je len malou ochutnávkou toho, čo nájdete v obchodoch. 

Kam umiestniť misky pre psov?

Tak, ako ľudia majú svoje miesto na jedenie pri stole, aj psík potrebuje miesto na prijímanie potravy. Misku rozhodne uložte tam, kde je pokoj. Zároveň by mal mať váš pes ku miske pohodlný a jednoduchý prístup. Dbajte tiež na to, aby boli misky pre psov položené vždy na tom istom mieste, pretože psík potom vie, kde je jeho miesto na jedenie. Ak máte dlážku a miska sa po nej šmýka, určite zabezpečte protikĺzavú úpravu. Všetko potrebné o miskách pre psov nájdete na webovej stránke https://www.queedo.sk/.