9. októbra 2020

Venujeme vám niekoľko užitočných rád tak, aby ste aj vy vedeli ako vytvoriť prezentáciu pre investora

Od Mshop Admin

Ak neviete ako vytvoriť prezentáciu pre investora, tak potom ste na správnom mieste a v nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na niektoré z bodov, ktorým by ste v danom okamihu mali venovať adekvátnu dávku pozornosti. Ako vytvorit prezentaciu pre investora, aby dokázala zaujať a nasmerovala vaše podnikanie správnym smerom? Jednou z najzásadnejších kapitol je tá, ktorá je venovaná popisu konkurenčného prostredia. Šancu na úspech máme len vtedy, ak dokonale poznáme našu konkurenciu a vieme ju analyzovať až do hĺbky. Ako vytvoriť prezentáciu pre investora z hľadiska konkurencie? Dá sa to vôbec? Určite áno a tu  by sme mali predovšetkým identifikovať silné a slabé stránky našich protihráčov. Ak sa nám podarí analyzovať tieto dva protipóly, potom sme na najlepšej ceste definovať svoju konkurenčnú výhodu a celkom určite budeme vedieť určiť i to, prečo by si mal zákazník vybrať práve nás a naše produkty.  

Ako vytvoriť prezentáciu pre investora, aby sme zostavili pútavý a hodnotný dokument?

Ako vytvorit prezentaciu pre investora aby ho oslovila?
Rady ako vytvoriť prezentáciu pre investora

Na prvý pohľad to môže vyzerať nadnesene, no konkurencia pre naše podnikanie nemusí mať podobu len štandardného podnikateľského subjektu. Pokojne ňou môžu byť i klientove návyky v otázke nakupovania a tie v niektorých prípadoch budeme musieť zmeniť. Toto sa môže javiť ako neprekonateľná úloha, no jedným dychom treba taktiež dodať, že dnešný spotrebiteľ je naklonený zmenám v tomto ohľade viac ako kedykoľvek predtým. Ak však chceme vedieť ako vytvoriť prezentáciu pre investora, tak dôležitými sú aj ďalšie témy a dotknúť by sme sa rozhodne mali aj otázky marketingu a distribúcie produktov na trh. Cieľ marketingu je určite každému jasný, a tak ako aj v ostatných kapitolách prezentácie, tak aj v otázke marketingu by sme sa mali vyhnúť rôznym teoretickým vysvetlivkám. Dôležitá je konkrétna aplikácia všetkých bodov na naše podnikanie a popísať je potrebné aj spôsob oslovovania potenciálnych zákazníkov a to, akými komunikačnými kanálmi si chceme k nim nájsť cestu. Pod konkrétnymi informáciami máme samozrejme na mysli aj to, koľko bude takéto oslovovanie stáť a predikciu v oblasti šírky cieľovej skupiny. Pevne teda veríme, že vďaka týmto informáciám budete vedieť ako vytvoriť prezentáciu pre investora. Na webovej stránke https://marekstraka.com/ sa o tejto téme dozviete viac.