19. augusta 2020

Zpět do formy po těhotenství

Od Mshop Admin

Ženské tělo je neuvěřitelné, už jen proto, že dokáže vytvořit prostor pro dítě, po porodu se však mění a ženy, které byly zvyklé na ploché bříško, mohou zůstat trochu nespokojené. Po porodu byste určitě neměli být se svým tělem nespokojené, spíše byste si měli užívat každou střel a každou nedokonalost, přece jen díky ním, máte své miminko u sebe. Pokud však cítíte, že potřebujete dát svému tělu trochu pohybu, v tomto článku vám představíme denní plán, který obsahuje cviky na ploché břicho, které víte cvičit doma.

Jak na to?

Cviky na ploché břicho v posilovně
Správné provedení cviků na ploché břicho

Cvičit po těhotenství byste měli začít až po období šestinedělí, kdy je vaše tělo z části vráceny do normálního režimu. Cvičení po těhotenství, funguje na stejném principu, jako cvičení v těhotenství, nejde o to, abyste ze sebe dostali nejlepší výkon, je spíše o udržování těla v pohybu. Nepřemáhejte se, pokud jednoduše už nemůžete zpomalte, naopak pokud cítíte zvládnete více, přidejte, ale určitě se nikdy nepřemáhejte. Cviky na ploché břicho vám pomohou zpevnit svalstvo v oblasti bříška.

Denní plán cvičení k plochému břichu

Cvičte každý den. Denní plán cviků, který vám představíme vám nezabere více než jednu hodinu času. Cviky na ploché břicho jsou zaměřeny především na břišní svalstvo, nezapomínejte však na to, že je třeba, abyste zapojili do aktivního života celé vaše tělo. Cviky na ploché břicho budeme začínat na zemi, nebo na podložce. Cvičit budete tzv. přitahovačky, kdy máte kolena ohnuté tak abyste byli celým chodidlem na zemi, ruce máte uložené za hlavou a přitahujete lokty ke kolenům. Na zemi ještě chvíli zůstaneme, tentokrát však budete zvedat ruce i nohy k sobě. Pokračovat budeme v sedě. Sedněte si na zem, pokrčte kolena a chodidla držte mírně nad zemí, ruce držíte natažené před sebou a začněte imitovat veslování. Všechny tyto cviky opakujte dvanáct až patnáct krát a po tři série. Za cviky na ploché břicho považujeme i plank, sklapovačky, či kliky, pokud se chcete dozvědět více možností jak cvičit, jaké cviky na ploché břicho jsou účinné, určitě navštivte internetové stránky společnosti https://inlive.cz/, kde se dozvíte mnoho zajímavých rád, zda typů, které vám zaručeně pomohou.